Tibetská sauna – hubnutí, detoxikace, relaxace

Představuje ideální spojení hubnutí s tradiční čínskou medicínou, dietetikou, akupunkturou a tibetských aromatických solí, bylin a infračerveného tepelného systému.
Účinná detoxikace organismu nastává při teplotě do 60 stupňů Celsia a je tedy vhodná pro kardiaky, lidi s vysokým krevním tlakem, i pro jedince, kteří jinak nesnášejí vysokou teplotu v klasické sauně. Díky hloubkovému prohřátí dochází k silnému detoxikačnímu procesu, očišťování tkání tak, že z těla odchází usazeniny staré mnoho let, tuky, cholesterol, jedy, pesticidy, těžké kovy.

Terapeutické účinky tibetské sauny

 • Vylaďování imunitního systému
 • Léčení bolestivých kloubů
 • Léčba zánětlivých procesů kůže
 • Celková detoxikace organismu
 • Snižování bolesti a svalového napětí
 • Doplněk pro snižování nadváhy
 • Relaxace a regenerace organismu
 • Doplněk ke skořicovým zábalům a lymfodrenáži na odstraňování celulitidy

Tibetská sauna je vhodná 1-2 krát týdně jako potící kůra v délce 50-80 min. Potivost je 2 krát vyšší než u klasické sauny. Ukončit potící kůru lze vlažnou nebo studenou vodou ve sprše. Ideální je kombinace s masáží.

Zvyšuje 2 až 3 krát objem potu v porovnání s tradiční saunou, přestože pracuje s teplotou vzduchu v rozmezí 40 až 60 stupňů Celsia, zatímco tradiční sauna pracuje s teplotou v rozmezí 90 až 105 stupňů Celsia.. Němečtí výzkumníci oznámili prospěšný efekt této sauny při hodinovém pobytu ve dvou skupinách hypertenzních pacientů, zkoumaných v roce 1989, který zahrnoval 24 hodinový vzestup prokrvení cévních periferií a snížení krevního tlaku.

Účinky na imunitní systém

Zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Při infekci organismu dochází současně ke zmnožení leukocytů, odpovědných za likvidaci infekce.
V počátečním stadiu onemocnění, kdy ještě nejsou choroby plně rozvinuty, jen cítíme, že na nás něco leze, se doporučuje včasné prohřívání k likvidaci infekce tepelným efektem. Jsou-li choroby plně rozvinuty, prohřívání se nedoporučuje.
Střídáním a ukončením saunování s chladnou vodou otužuje organismus proti virovým i zánětlivým onemocněním.

Spalování kalorií a kontrola či redukce nadváhy

Středně trénovaný člověk může v sauně vypotit 500 gramů potu, čímž spotřebuje300 kalorií – ekvivalent běhu na 3,5 až 5 kilometrů. Teplem trénovaný člověk může lehce vypotit 600 až 800 kalorií bez žádných nežádoucích účinků. Zatímco pokles váhy způsobený ztrátou vody je lehce nahraditelný pitným režimem, spálené kalorie už do organismu dodány nebudou.

Protože systém Tibetské sauny zvyšuje produkci potu 2 až 3 krát oproti tradiční sauně, pomyšlení o zvýšeném spalování nadbytečných kalorií dosahuje impozantních hodnot – 600 a více kalorií za 30 minut. Kalorická ztráta u osoby vážící kolem 75 kilogramů při 30 minutové sportovní zátěži:

 • Maratón 393 kalorii
 • Plavání (kraul) 300 kalorii
 • Jogging 300 kalorii
 • Tenis (rychlá hra) 265 kalorii

Tibetská sauna a eliminace toxických látek z těla

Sauny a parní lázně byly po staletí používány k detoxikaci organismu. Tradičně se používaly pro zlepšení mentálního zdraví, uvolňování stresu, snížení bolesti a pro zvýšení dlouhověkosti. V posledních letech byla extenzivně studována terapie hypertermií (pocením) a několik výzkumů je popsáno ve vědecké literatuře.

Během těchto výzkumů bylo zjištěno, že tato sauna obrovsky snižuje obsah toxických látek v těle. Při správně provozované hypertermní terapii dochází k obrovskému vylučování těžkých toxických kovů, včetně rtuti, a dalších. Teplo způsobuje vylučování toxinů z buněk. Toxické molekuly se pak přechodně uschovají do lymfy. Protože pot je produkován z lymfy, toxiny se pak touto cestou dostanou ven z těla. Pro tento způsob vylučování toxinů nejsou játra a ledviny důležité. Z tohoto důvodu dochází k ulehčení jejich funkce a toxiny jsou schopny opustit tělo i při poruše jejich funkce. Toto může být pomoc pro chronicky nemocné pacienty, kteří jsou už tak pod velkým toxickým stresem.

Tibetská sauna a krása

 • Zlepšuje prokrvení kůže což je podmínka pro její krásu.
 • Kůže má nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých kožních buněk. Nechává kůži měkkou a hebkou, stejně jako uvolněné, vyplavené, otevřené a tím vyčištěné póry.
 • Zlepšuje elasticitu a napětí kůže, pravidelným saunováním ji udržuje mladou
 • Zlepšuje akné, ekzémy, psoriasis, popáleniny, poškození kůže (odřeniny, pořezání).
 • Otevřené rány se lépe hojí se zmenšením velikosti jizvy.
 • Hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá k odstraňování celulitidU a urychluje a posiluje také jakýkoliv program formování těla a program proti celulitidě.

Kontraindikace

Tibetská sauna se nedoporučuje při zvýšení teploty tělového jádra u lidí s léčbou adrenalinem, systémovým lupus erytematosus anebo při skleróze multiplex.

Způsob užití

Potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 minut 1 – 2 krát týdně. Potivost je až 2x vyšší než u klasické sauny. Voda pomáhá v Tibetské sauně při působení. Pijte proto před, při i po sauně. Používejte vodu nejlepší kvality a v dostatečné míře. My vám dodáme ještě bylinné soli na tělo a bylinné čaje pro zvýšenou detoxikaci.

V ceně jsou osušky, ručníky, deky, bylinné čaje a speciální bylinné soli na tělo.

/table